Az önismeret fontosságáról szeretném megosztani veletek a gondolataimat. Sokan közülünk úgy vélik, az önismeret azt jelenti, hogy hibáinkat, rossz tulajdonságainkat kell bevallani saját magunknak, és ennyi az egész. Mások a szó jelentését összekapcsolják a magabiztossággal, vagy éppen az ellenkezőjével, az egó lerombolásával. Vannak, akik meg csak vállat vonnak, mondván, az önismeret úgysem fogja megoldani a problémájukat.
"Ismerd meg önmagad", halljuk sokszor a jelmondatot, a kifejezés már-már elcsépeltté válik, pedig még meg sem értettük az igazi jelentését. Nem is tudjuk teljesen megismerni önmagunkat. Folyton változunk, újabb és újabb meglepetéseket okozunk magunknak fejlődésünkkel vagy visszaesésünkkel. Az emberi lélek sokkal bonyolultabb és összetettebb annál, mint amennyit tudatunk képes ebből leérzékelni.
Általában akkor próbálkozunk meg komolyabban a témával foglalkozni, amikor baj van, és már túl sok negatív visszajelzés érkezik (vagy még akkor sem). Visszajelzést kaphatunk mások véleménye által, de legtöbbször saját belső énünk (ezt akár hívhatjuk karmának is) küld üzeneteket, figyelmeztetésképpen, hogy valamit meg kell változtatnunk. Lehetnek ezek visszatérő álmok, de akár kellemetlen élethelyzetek is. És minél inkább kerülöd a szembenézést a problémákkal, annál erősebbek lesznek a jelzések, végül ellehetetlenítik az egész életedet.
Ezoterikus tanácsadó vagyok. Leginkább azok az emberek fordulnak hozzám segítségért, akik bajba kerülnek, vagy vágyaikat képtelenek beteljesíteni. Szinte minden esetben ezeket a kérdéseket teszik fel: " Megvalósulnak a vágyaim?", " Mikor fog javulni a helyzetem?", " Mi várható a jövőben?" - Ezekre a kérdésekre nem lehet pozitív választ adni, mert ilyen hozzáállással a vágyak nem fognak valóra válni, az élethelyzet nem fog javulni. Nem változik semmi, mert te sem változol, a sorselemző vagy a jós mondhat bármit, ha nem mozdulsz, nem jutsz előbbre. A lehetőségek a változásra ott nyüzsögnek körülötted, de te nem tudsz velük mihez kezdeni, mert nem készítetted fel magad.
Beismerem, egyedül nagyon nehéz, szinte lehetetlen egy ilyen helyzetben az önismeret gyakorlása. Különböző tudatszintjeink vannak, egymás hegyén-hátán. Az egyik tudatszint takarja a másikat, szándékaink és céljaink különböző szinteken különböző tartalommal bírnak. Nagy a káosz, a saját magunk által állított csapdákba folyton beleesünk, újra és újra ugyanazokat a köröket járjuk.
Azért van megoldás. Ha nem boldogulsz, egy külső segítőt kell keresned, aki végigvezet különböző tudatszinteken, és megkeresi azokat a csapdákat, amelyek mindig visszarántanak téged. Ahhoz, hogy össze lehessen hangolni céljaidat a különböző szinteken, olykor szükséges magát a célt átdefiniálni, és fel kell készítened magad a változásra. És már nem vágyakról beszélünk. Nem a vágyak valósulnak meg, hanem a célok.
Megjegyzés: külső segítő a tanító, a tanácsadó. Sajnos igen ritka, hogy valaki találkozzon ilyen emberrel, az ezoterikus tanácsadó kifejezést is egyre inkább lefoglalják azok a kártyajósok, akik a lehetséges jövőt tényként közlik ahelyett, hogy a valódi megoldást keresnék. Tudnod kell, hogy az igazság ott van benned, mindig is ott volt. A tanácsadó nem mondja ki helyetted sem azt, hogy mit kell tenned, sem azt, hogy jók-e a döntéseid. Az utat te fogod megtalálni, mert a te utad, a te feladatod. Ha ismered az agykontrollt, ismered a belső tanácsadókat is, akik a te belső lényed megformált alakjai, mentesek minden magyarázkodástól és hazugságtól. Ha nem ismered, vagy nem használod az agykontrollt, a legmélyebb őszinteséggel képes lehetsz arra, hogy saját magad tanácsadója lehess. A külső tanácsadó leginkább abban tud segíteni neked, hogy erre a legmélyebb őszinte szintedre eljuthass.
Céljainkat tehát önismereti gyakorlattal valósíthatjuk meg. Ha már összhangba kerültél önmagaddal, megteremtetted a belső harmóniát, és pontosan tudod, mit akarsz, meg is fogod azt valósítani. Ezt akarja mondani az agykontroll, és a Titok is, sokféle technikát dolgoztak ki, de ezek a technikák csak akkor működnek, ha mindegyik tudatszinteden egyetértesz a saját akaratoddal.
Egy-egy önismereti gyakorlat alkalmával sok hibádra, gyengeségedre rá tudsz találni, és ha már mélyebb szinteken is látod magad, ezeket a hibákat ki tudod javítani (ki is kell ahhoz, hogy elérd azt a bizonyos célt, amelynek a kedvéért belekezdtél a gyakorlatba). Észre fogod venni, hogy az életed minősége egyre jobbá válik.