Evia Üdvözöllek Vendég


A Világ, ahol élünk...

Művészeti és ezoterikus közösségi oldal
Főoldal · Regisztráció · Belépés · Fórum · Neked hoztam
Új hozzászólások · Tagjaink · Fórumszabályzat · Keresés
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
Fórum » Lélek és Test » Ezoterikus témák » A Gyógyító!
A Gyógyító!
magasDátum: Péntek, 2010-08-13, 18:02 | Üzenet # 16 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Inaktív
Üzenetek: 36
Kitüntetések: 5
Helyzet: Offline
Kedves Evia!
Ne félj semmitől!
Légy szabad, légy vidám........! smile
Mindeki szabad, engedd el azt, aki el akar menni. Ettől Te ne légy rosszul, ettől Te nem leszel kevesebb! Bocsáss meg neki, és magadnak is, ha van miért, és kész! A Lét gyönyörű, végtelen óceán!
Mi halljuk a hangodat, most is! Gyönyörűen cseng! Igaz, Isti?


... egy UT-on járó...
 
AngelDátum: Péntek, 2010-08-13, 18:30 | Üzenet # 17 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Evia Drága...!

Szívszorító,hogy így aggódsz...nem szabad..Ne veszítsd el kérlek a hitedet.
Ami arra indított többek között,hogy a sok nehézség ellenére újra és újra
életre keltsd ezt az oldalt..Azt gondolom mindannyiunk örömére.. smile
Bár mások nevében nem szeretek beszélni..de ezt most kivételesen.. yes smile
Csupa szeretet ez a hely..attól pedig ne rémülj meg,hogy van némi kis
véleménykülönbség. Nem feltétlen rossz az..
Hiszen egymástól - egymáson tanulni az egyik legjobb lehetőség.
Amíg békés mederben zajlanak az eszmecserék addig az mindig építő jellegű.
Én bizakodom...így is marad.. smile Okos értelmes embereket olvasok itt,
akik fejlődőképesek így ismerik a határaikat.
Nyugodj meg Drága..! nem lesz semmi baj..
Ha valaki úgy dönt elmegy..Katalint említetted..bár az okokat nem
ismerem - az az Ő saját döntése.
Talán eddig volt dolga itt...s mostantól máshol.
Hogy az oldalon hányan vagyunk, nem a számok
határozzák meg..Ez az oldal ÉL.. Nem is kicsit... smile S ez a lényeg.
S majd érkeznek azok szépen lassan akik pont idevalók..nem máshová.. smile
A minőség és nem a mennyiség ideje jött és jön el hamarosan.
Te Drága..! Mosolyogj... smile Küldök egy kis erőt hozzá... friends

Nagy Szeretettel : Angel bye



~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~

Az üzenetet módosította Angel - Péntek, 2010-08-13, 18:34
 
AngelDátum: Péntek, 2010-08-13, 20:07 | Üzenet # 18 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Ezt már szeretem... smile Így jó... friends

smile smile smile



~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~
 
magasDátum: Szombat, 2010-08-14, 01:02 | Üzenet # 19 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Inaktív
Üzenetek: 36
Kitüntetések: 5
Helyzet: Offline
Drága Evia!
Ne aggodj, nem lesz semmi baj, és bár az Élet nem az mindig, de ez itt a béke szigete marad. Részemről garantáltan.
Szeretetölelésem smile


... egy UT-on járó...
 
IstiDátum: Szombat, 2010-08-14, 14:30 | Üzenet # 20 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 59
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Kedves MINDENKI!
Annyira egyszerű a dolog,amiért arra kértem Magast hogy írja le beavatása és vizsgája történetét hogy nem is értem mi ezzel a probléma?
Egyszerűen bizonyosságot akartam szerezni arról hogy "átverték e",vagy Ő akar "átverni" minket? Ha Őt "verték át" akkor tanácsot tudtam volna adni arra nézve,hogyan szerezheti vissza a pénzét,és figyelmeztetni a "többi" leendő tanulni vágyót és az Igazi Mestereket, Ők tudják a módját hogyan szankcionálják és zárják ki az ilyen ál tanító mestereket! Amennyiben Ő (Magas!)akart volna "megvezetni" Minket,úgy azt hiszem a hozzáállásunk is más lenne! legalább is Nekem! Hogy miért fontos ez Nekem? A Reiki a szívem egy darabja,mielött hozzá kezdtem tanulmányoztam a különböző írányvonalakat, (Mester Tanítók Tanításait!) és történetét! Így találtam rá Dr.Mikao Usui Mester-Tanítóra, aki a Világgal megismertette a Reikit,amire Ő így talált rá;Usui felment a szent Kuriyama -hegyre,hogy megtalálja a megoldást,az erőt a szimbólumokhoz! A böjtölés és a meditálás 21.napján kora hajnalban,amikor a nap még nem kelt fel,egy erős fénysugarat látott nagy sebességgel magához közeledni. Ez a fénysugár megérintette homlok csakráját,és önkívületbe esett. Ebben a transz állapotban sorra látta a szimbólumokat aranyfényben,és azok mélyen belevésődtek energia testébe. Felismerte jelentésüket,és ennek az energiának az Isteni eredetét! Tehát ez a Reiki nagymesterré történő beavatás több órán át tartott,amelyet közvetlen Isteni beavatásként kapott! A hegyről visszatérőben egy kő felsebezte a lábát. Önkéntelenül is rátette a kezét a vérző sebre,a fájdalom és a vérzés néhány perc után megszünt! Ez volt a Reiki első csodája! Usui Mester ídővel felismerte annak a Világegyetemi törvénynek a fontosságát,amelynek értelmében az adás-elfogadásnak egyensúlyban kell lennie,vagyis a páciensnek önmagáért és a gyógyulásáért tennie, adnia kell valamit! Most nem akarom felsorolni név szerint kiknek adta át tudását és hogyan került nyugatra,majd Európába,de Nekem megvan név szerint hogy kik követték az Ő írányvonalát,és kik változtattak rajta és hogyan! Én ezért választottam az Ő,Dr.Mikao Usui féle írányvonalat, elöször Kühné Nagy CZ. Judit,Mester Tanítótól 1995-ben,majd Tanmaya Honervogt-tól 1998-ban,majd Walter Lübeck-től,1999-ben! Tehát nagy vonalakban Kedves Mindenki,ezért érzem hogy tudnom kéne "más "tanítók ténykedéséről,a hogyan-ról és a miként-ről! Ezért "bátorkodtam" megkérdezni Magas-tól,az Ő beavatási és vizsgáinak történetét,nem kötözködésből vagy vita gerjesztése kapcsán! Ez az ismertető még arra is jó hogy felhívjam a figyelmet arra a már szálló igévé válló fogalomra;"Csak Tiszta Forrásból"! Mert nagyon sok elmarasztaló írást olvastam Mesterekről,Tanítókról ebben a közösségben is! Csak van még valami amit nem értek,Mi akik itt vagyunk hivatkozunk különleges velünk született vagy megtanult képességekre,mégis egyre-másra olvasok csalódott,magukat becsapva érző személyekről! Ők a különleges képességeikkel hogy nem találják meg a nekik megfelelő Mestert,Tanárt? Sőt,olyanok is vannak akik többre tartják magukat Ismert és elismert Tanítóktól! A Józan ész logikájára apellálva,át kellene gondolni mindenkinek Kitől,Mit és Hogyan! Ez vonatkozik az "Internetszemét" kiválasztására is,Kedves Magas! Köszönöm ha elolvastak,és köszönöm ha hozzászólnak! Tisztelettel és Szeretettel! Isti.
 
magasDátum: Szombat, 2010-08-14, 17:02 | Üzenet # 21 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Inaktív
Üzenetek: 36
Kitüntetések: 5
Helyzet: Offline
sti!
A józam ész logikája előbb utobb megöli a "szivet", a Szeretetet.
Mondom, én nem használom a reikit, ill. nem ugy, mint Te, de éppen ezért nem leszek "gyógyító" sem, és nem is akarok.
Ezt leírtam már, akkor meg minek erőlteted, hogy "beszéljük ki" azt, amit a másik nem akar? De mi ezzel a baj? Szerintem semmi. A reiki beavatásaim mind tiszták, Fényesk és felemelők voltak, az akkori állapotomhoz képest nagyon nagyszerüek. NEM LETTEM BECSAPVA! A beavatással akkor kapott, és számomra akkor elérhető minőséget azóta meghaladtam. Ez érthető. Ezt is írtam már. Ugyhogy erről nem kell tovább beszélni. Hogy mégis honnan veszem a Mesterekről, és Tanítókról írt tapasztalataimat? A további életem történéseiből. De nemis általánosítottam írásomban, semmit! A tiszta forrás hitelesítője pedig a Szív és a Lélek, / hisz csak az agyával senki nem tud kapcsolatba kerülni sem Istennel, sem az Önvalójával / amelyek mindekiben egyéniek, mégis sok-sok, a mienkéhez hasonlót tükröző szívet és lelket lehet találni e világban. Ez lesz a hitelesítője számomra, és sokak számára társainknak: Amikor érzed, tudod, hogy Te is így gondolod, tudod, tapasztalod, a világot, és annak dolgait, mint ahogy azt a másik ember kifejti. Ennek nem sok köze van a logikához. Ehhez nyitott, szeretetre képpes szív, és elfogulatlan lélek kell!
Hogy ez számodra hiteltelenül hangzik? Az lehet, de erről csak akkor kapsz tiszta képet az én esetemben, ha megismerjük egymást. Én ezt szeretném.
Magas


... egy UT-on járó...
 
AngelDátum: Szombat, 2010-08-14, 23:08 | Üzenet # 22 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Drága Isti..!
Talán túl sok szót vesztegetsz,már erre a témára...Tökéletesen értem,amiről írsz..
Csak értelmét nem látom.Nem terveztem hozzászólni a témához,mert én a lényeget
máshol látom,de most az utolsó sorban felhatalmaztál erre ... smile
Itt ebben a csupa szeretet kis közösségben nekem eddig nem volt fontos és
ezután sem lesz az,hogy ki mit állít magáról,s hogy az-e ,aminek mondja magát.
Az meg aztán igazán nem,hogy van-e róla papírja...Nem ez az én fokmérőm..
De mint tudjuk ez a kinti világban sem az. Az EMBERT érzékelem láthatatlanul is.
Eddig itt csak kedvességgel-segítőkészséggel-szeretettel találkoztam..
S remélem ez így is marad..Amit szintén csak mi ronthatunk el..
De ugye ezt nem szeretnénk..?..Olyan kár lenne érte.. smile
Van itt egy új..nagyon "tiszta" oldal..
Új lehetőséget kaptunk arra,hogy mit kezdünk vele..
Sokan vagyunk..sokfélék..Mindenki más úton indult el és azon halad..S ez így van jól.
Nem minősíthetem a másik útját,sem a tempóját.Mert az megint csak egyedi.
Nem mondhatom azt sem az enyémről,hogy az biztosan jó..Mi van ha tévedek..?... smile
Tenni egy jót biztosan tudunk..megosztani róla a gondolatainkat békésen.
Mert ki tudja..?..nem is biztos,hogy abból a részéből tanul a másik,amit mi a
legfontosabbnak tartunk.
A tiszta forrásról..: az bennünk van..valahol mélyen..oda kell leásnunk,ahol az őstudás van.
S akkor már mindent megértünk..
Békés szeretettel : Angel


~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~
 
IstiDátum: Vasárnap, 2010-08-15, 14:06 | Üzenet # 23 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 59
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Ezek szerint semmi sem számít ha azt Szeretettel tesszük! Köszönöm! Isti!
 
AngelDátum: Vasárnap, 2010-08-15, 15:13 | Üzenet # 24 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Isti Kedves..!

Egy pecig se vontam kétségbe,hogy szeretettel tetted..
erről itt most nem is volt szó..
Többes számban írtam..rólunk..akibe Te is beletartozol...
Szerintem.. smile Olvasd csak vissza..
Én eddig Téged a kedves,udvarias hozzászólásaidról tudtalak csak
megítélni,amiket nekem írtál..Most is így beszéltem hozzád..
Csupa jó szándékkal és szeretettel...azt hiszem..

Szeretettel : Angel


~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~
 
EviaDátum: Vasárnap, 2010-08-15, 15:16 | Üzenet # 25 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Azt hiszem, korábban már leírtam hasonlót, de nem találom sehol:
A szeretet azt is jelenti, hogy odafigyelünk a másikra. Isti egy kicsit szurkálódós, de ez nem azt jelenti, hogy erőszakos, vagy rossz szándékú. Én úgy érzem, ismerem őt annyira, hogy értem is, mi az, ami fájdalmat okoz neki. - Ha nem bántalak meg vele, Isti, akkor leírom, ahogy én látom. Majd kiigazítasz, ha valamit másképp értelmeztem. - Saját példámból próbálok kiindulni. Tudjátok, nagyon szeretem Mozartot. Azt szoktam mondani, hogy a könnyűzene egy-egy szál virág, Schubert egy egész csokor, de Mozart egy bolygó tele virágokkal. Mozart az emberiség ajándéka. Talán meg sem érdemeljük. Az angyalok muzsikája, szeretet, intelligencia, kultúra, katarzis, felemelő és még sorolhatnám. (Nem mindegy, milyen karmesterrel!!!) Vannak barátaim, és nagy fájdalom számomra, amikor egyetlen kézlegyintéssel elintéznek, mondván: utálom a komolyzenét vagy: oké, de nem tetszik a stílusa, túlnőttem rajta, már Wagnernél tartok. Elvárnám tőlük, hogy meghallgassák, hogy megpróbálják meghallani azt az üzenetet, ami számomra olyan nagyon fontos. Az én zenei világomban Mozart a legnagyobb zeneszerző. Egy kicsit magányosnak érzem magam ezzel a nagy kinccsel, amit Mozart a kezembe adott. Szeretném megosztani, de szinte senki nincs, akivel ezt megtehetem. De Isti, látod nem keseredek el. Itt ebben a közösségben van helye a klasszikus zenének, és lehet, hogy kevesen vannak, akik megnézik, mégis hirdetem. (Korábban a ningen volt egy Mozart közösségem, összesen 9 taggal, akik közül csak ketten külsők)

Tehát én azt szeretném javasolni, hogy ha a Reikit egy nagyszerű ajándéknak, adománynak tekinted, oszd meg velünk az élményeidet akkor is, ha nem kapsz mindenkitől visszaigazoló szavakat. Sajnos én pont annyit értek hozzá, mint amennyit fentebb már leírtam, de nagyon szívesen elolvasom erről a véleményeket. - És még valami: amikor valamivel nem értesz egyet, hirtelen vagy! És a hirtelenségben talán nem úgy hallod meg a másik hangját, ahogy azt ő eredetileg gondolta. Nem vagyunk nyelvészek, leírva nehezebben tudjuk kifejezni magunkat mint élő szóval, hisz a betűket olvassuk és nem halljuk közben a másik ember hanghordozását, néha a hangulata sem jön át a sorok között. Az elolvasott mondatokba mi rakjuk bele a saját hangulatunkat, mi értelmezzük, és ez sokkal nehezebb, mint az élő beszéd. - Nagyon remélem, hogy amit itt leírtam, azt sikerült is úgy megfogalmaznom, ahogy szerettem volna. Tehát Isti, ahogy én hirdetem Mozartot, hirdesd úgy te is azt, amiben őszinte szívvel hiszel. Mert tudnunk kell róla, és egyébként is barátok vagyunk. Ezen az oldalon elég sok témakör megfér egymás mellett.

(Ha valakit sértettem ezzel a hozzászólással, szóljon! Nem volt szándékomban)


Neked hoztam...
 
AngelDátum: Vasárnap, 2010-08-15, 15:42 | Üzenet # 26 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Evia Kedves..!

A lényeg..a lényeget foglaltad össze..
Kedvesen és szépen.. smile
S ha ez vigasztal..én nagyon szeretem Mozart-ot.. smile smile
A másik nagy kedvencem Vivaldi mellett.
Mindketten a zene nyelvén beszélnek ugyan ,de másképp.
De be kell valljam,van amiben Mozart egyedülálló.
Sokszor van olyan érzésem az összes többi "zene" csak ezután keletkezett..
olyan őserő van benne..ami persze hamis érzet..a valósághoz képest.. smile
Ezzel képesek arra,hogy "megszólítsanak" bennünket..
Ki az egyik-ki a másik hangot hallja meg.. smile és van,aki mindkettőt..
Nem a zene szeretete,igénye hiányzik ma az emberekből,hanem
ahhoz,hogy ezeket hallgasd,le kell lassulni el kell csendesedni s sokan
erre vagy nem képesek vagy nem hajlandóak..
De majd egyszer...biztosan ráéreznek Ők is..miért is jó...:)

Szeretettel : Angel smile bye


~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~
 
IstiDátum: Hétfő, 2010-08-16, 03:53 | Üzenet # 27 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 59
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Reguiem aeternam dona eis,Domine!
(Adj,Uram,örök nyugodalmat nékik!)
Te Decet hymnus!
(Téged illet,Uram,minden ének!)

(Mozart,utolsó műve,a saját gyászmiséjéből!) Isti.

 
AngelDátum: Hétfő, 2010-08-16, 21:59 | Üzenet # 28 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 84
Kitüntetések: 4
Helyzet: Offline
Isti Kedves..!
Kérhetek tőled valamit..??...

smile Csak egy apróság..igazán... smile

Egy mosolyt..mosolyogj..mint az elején..tudod.. friends

Szeretettel : Angel bye


~~ Egy Mosolyt Hoztam..:) ~~ Neked..:) ~~
 
magasDátum: Csütörtök, 2010-09-02, 17:42 | Üzenet # 29 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Inaktív
Üzenetek: 36
Kitüntetések: 5
Helyzet: Offline
friends

... egy UT-on járó...
 
Fórum » Lélek és Test » Ezoterikus témák » A Gyógyító!
  • Oldal 2 / 2
  • «
  • 1
  • 2
Keresés:



Chat

 

Copyright Evia © 2024