Evia Üdvözöllek Vendég


A Világ, ahol élünk...

Művészeti és ezoterikus közösségi oldal
Főoldal · Regisztráció · Belépés · Fórum · Neked hoztam
Új hozzászólások · Tagjaink · Fórumszabályzat · Keresés
Fórum » Lélek és Test » Mandalák » Mandala elemzések (Mandala elemzést itt lehet kérni)
Mandala elemzések
berill14Dátum: Péntek, 2012-02-17, 23:50 | Üzenet # 46 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia!
Köszönöm az elemzést. Attól tartottam, hogy túl kevés lesz az a néhány gondolat, érzés ami eszembe jutott. Igazából nem tanulmányoztam túl sokáig a mandalákat, néhányszor végignéztem, és valószínűleg a színek összjátéka hatott rám a legjobban. Elolvasva soraidat meg is lepődtem egy kicsit, és furcsa volt így szembesülni ezekkel a dogokkal, amiket valójában én is éreztem már valahol, csak nem tudtam így megfogalmazni magamnak.
Szeretnék kérni majd még egy elemzést, és a javaslatodat arra vonatkozóan, hogy az Erő vagy a Gondolat mandaláit válasszam-e.
Rátaláltam a Szeretet mandaláidra is, amelyek szintén nagyon szépek. Ezek alapján is szoktál elemzést készíteni?
Köszönöm a meseolvasásra vonatkozó javaslatodat is. Bár azt el kell mondanom, hogy Lázár Ervin meséit én nem igazán kedveltem eddig, mert valahogy nem tartottam őket klasszikus értelemben igazi mesének.
De azért elkezdtem olvasni. smile
 
márciusDátum: Kedd, 2012-02-21, 09:37 | Üzenet # 47 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia! Kérnék egy elemzést tőled, amit előre is köszönök. A gondolat mandaláidat tanulmányoztam. Mindegyikről eszembe jutott valami, ill. volt véleményem, de mivel max. 10-et lehet megjelölni, ezeket választottam:

G06 üvegkristályok, vagy gótikus üvegablakon bejövő fények játéka jut eszembe, ez tetszik a legjobban, ez áll a legközelebb hozzám
G02 ez egyáltalán nem tetszik, hullámzás hatását kelti bennem, nincs benne finomság, durvák a vonások, nem szemet nyugtatóak
G01 robbanás, nem tetszik
G03 jégkristályok, tél, szépség, finomság
G04 királyi korona, palást, elegancia
G08 búzakéve, aratás, nem nagyon tetszik a háttér glóriája
G10 állati belek, gusztustalan vonalkavalkád
G11 karácsonyi asztalterítő, kellemesek a színek
G15 ránézésre nem mandalának tűnik a számomra, egy rakéta vagy űrhajó kilövése jut eszembe róla, nem tetszik
G17 a négy sarokban angyalok, fenséges
 
OnixDátum: Vasárnap, 2012-02-26, 16:04 | Üzenet # 48 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia!

Nagyon jónak és érdekesnek találom az oldalt, főleg a mandalákat. Én is kérnék egy elemzést, ha lehet, kíváncsi vagyok mit mondanak rólam a mandalák.

A GONDOLAT mandalákból választottam a következőket:

G 15 - ez tetszik a legjobban, egy űrbéli ufó-támadás jutott eszembe róla
G 17 - ez áll tőlem a legtávolabb, nyugtalanság, hidegség érzetét kelti, zavaró
G 01 - sárkányok, démonok vagy lángoló fenyőerdő, attól függően hogy nézem, de tetszik
G 02 - démonok, izgatottság
G 04 - férgek, ízeltlábúak, lótetű
G 06 - egy vízzel telt vulkán, nem nagyon tetszik
G 07 - darázsfészek vagy szamurájok, tetszik
G 09 - a "kerekasztal lovagjai" jutottak eszembe erről
G 10 - démonok, sárkányok, ez tetszik
G 14 - mocsár vagy teknős, tetszik

Egyikről sem gondoltam azt, hogy kifejezetten szükségem lenne rá, remélem ez nem gond, de nem is igazán értettem, hogy ez mit jelent, mit is kell ez alatt érteni.

Várom a választ, és köszönöm.
 
EviaDátum: Hétfő, 2012-02-27, 10:59 | Üzenet # 49 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Gica elemzése

Kedves Gica,
A legfeltűnőbb tulajdonságod a tisztelet az Univerzum felé és az értékek felismerése, befogadása. Ami körülvesz téged, azt szereted, a magasabb rendű értékeket elfogadod és minden esetben fejet hajtasz a nagyság előtt.

Nem hozol elhamarkodott, hirtelen döntéseket, mindent alaposan mérlegelsz, mielőtt elfogadnál vagy elutasítanál bármit is. Ez egy nagyon jó tulajdonságod, de néha egy kicsit hiányzik belőled a spontaneitás.

Általában kiegyensúlyozott vagy, a munkádat becsülettel végzed. Szereted a kényelmet. Az életteredet (a szobádat) úgy rendezed be, hogy a lehető legkényelmesebb legyen. Különös gonddal vigyázol a harmóniára.

Nem töprengsz sokat a múlton, előre tekintesz. Irigylésre méltó a bizalmad a Teremtő felé. Azért is olyan erős benned a harmónia, mert nem félsz a "végzettől". Tudod, hogy amit az élet hoz, arra valamiért mindig szükséged van.


Neked hoztam...
 
EviaDátum: Hétfő, 2012-02-27, 11:04 | Üzenet # 50 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Berill14

Kedves Berill,
Elemzésre az Erő mandaláit javaslom.

A Szeretet mandaláit használd feltöltődésre. Válaszd ki közülük azt, amelyikre úgy érzed, hogy szükséged van és fogadd el azt, amit ad neked: nyugalmat, békét és mosolyt


Neked hoztam...
 
EviaDátum: Hétfő, 2012-02-27, 11:33 | Üzenet # 51 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Március elemzése

Kedves Március,
Az életedben sok fájdalom ért és túl sokszor érezted azt, hogy a környezeted nem ért meg téged. A bizalmadat elveszítetted. Megpróbálod távol tartani magad a mély érzésektől, mert mindig úgy tapasztaltad, hogy az érzések fájdalmat szülnek.

Nem szereted a feltűnést, sokszor szívesen lennél láthatatlan. Mégis leginkább az bosszant fel, ha nem figyelnek rád vagy nem értenek meg téged.

Sokszor vagy türelmetlen, általában hirtelen haragú. Gyors a gondolkodásod. Ami szíveden, az a szádon. Nem komplikálod túl a dolgokat: egyszerűen és reálisan közelíted meg a hétköznapi élet problémáit. Néha viszont meggondolatlanul cselekszel.

Próbálj meg néha ellazulni, semmire sem gondolni, csak egyszerűen befogadni. Ehhez javasolni tudom neked a Szeretet mandaláit. Ha szereted a klasszikus zenét, akkor hallgass Chopin-től valami lágyat.
Próbáld meg ezt:
Chopin Nocturne op. 9.
Ebben benne van az a puha szeretet, amire most leginkább szükséged van.


Neked hoztam...
 
GicaDátum: Kedd, 2012-02-28, 19:14 | Üzenet # 52 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 4
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia!
Köszönöm az elemzést, nagyon találó volt. Hálás vagyok, hogy időt szakítottál rá és megcsináltad. Kicsit később megpróbálkoznék egy másikkal is, talán a Harmónia mandaláival.
Minden jót kívánok a további munkádhoz!
 
márciusDátum: Csütörtök, 2012-03-01, 10:05 | Üzenet # 53 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia! Köszönöm a fáradozásodat. Az elemzést érdekesnek találtam, bár én nem mindennel értettem egyet, a családtagjaim szerint szinte teljesen illik rám. A klasszikus zenét szeretem, régebben elég sokat hallgattam, csak mostanában nem nagyon volt rá időm, de megfogadom a tanácsodat. A Szeretet mandalák nagyon szépek. A használatukkal lapcsolatban az lenne még a kérdésem, hogy elég időnként rájuk pillantani, vagy hosszabb ideig kell nézni. Esetleg nyomtassak ki néhányat és rakjam ki látható helyre a lakásban vagy a munkahelyemenn mint egy fotót?
Köszönöm előre is a választ. Üdv. és szép napot !
 
EviaDátum: Csütörtök, 2012-03-01, 13:06 | Üzenet # 54 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Kedves Március!
A nyomtatást nem javaslom, mert túl kicsik lennének a képek és a színük sem olyan, mint a képernyőn. Teljesen más lenne a hatása. De ha valamelyik szeretet-mandala megtetszik, és úgy érzed, ki akarod rakni a falra, a nyomdai munkákban tudok segíteni. Az eredeti mandalák sokkal nagyobbak, mint amekkorák itt az oldalunkon.
A mandalát nem egyszerűen "nézni" kell, hanem befogadni. Az erő, a gondolat és a harmónia mandalák nem befogadásra, hanem önismereti elemzésre készültek. A szeretet mandaláit viszont valóban ajánlom Neked is és mindenkinek, aki szeretne megnyugvást és békét a szívébe.
Hagyd, hogy átjárjon a mandala üzenete. Ne légy türelmetlen. Ne úgy gondolj rá, hogy sokáig kell nézni, hanem ellazítod magad és megfigyeled. Lehet egy percig vagy akár fél óráig is merengeni a mandalán. Az üzenet a lélekbe hatol, és nem szavakkal, hanem érzésekkel.

A Szeretet mandalái közül ezt javaslom Neked:
Szeretet mandala 32

Egy-két hét múlva próbáld meg újra megnézni a G10-es mandalát több türelemmel. Akkor tedd ezt, amikor kiegyensúlyozottnak érzed magad.
G10-es mandala

Szeretettel: Evia


Neked hoztam...
 
EviaDátum: Csütörtök, 2012-03-01, 14:21 | Üzenet # 55 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Onix elemzése

Kedves Onix,
Ahhoz, hogy észrevegyem, szereted a fantázia világát, nem is kell a mandalákat elemezni. Ott van a mondataidban.
Fiatal vagy még, a korodnál is fiatalabb. De ez nem baj. Idősebb korodban sem leszel morcos vagy zsörtölődő. A való életben sokszor vagy elégedetlen, de ez nem zsörtölődés, inkább megfogalmazása annak, hogy a teret, ami körülvesz, túl szűknek találod.
Az a probléma, hogy a külső környezetedet nem igazán szereted. A vágyaidat és a sokszínűségedet a gondolataidban éled meg. Elképzeled, hogy mi lenne jó neked, ezen el is merengsz, de nem sokat teszel érte. Szürkének érzed magad és úgy gondolod, hogy a humoroddal színesebbé válhatsz. Valóban, a humor sokszor jól jön, de hidd el, nem vagy szürke.
Kis lépésekben haladj előre, mert különben tényleg csak álmodozás marad a nagy terveidből.


Neked hoztam...
 
berill14Dátum: Péntek, 2012-03-02, 22:38 | Üzenet # 56 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia!
Köszönöm a válaszodat. Ahogy nézegettem a mandalákat, én is azt gondoltam, hogy az Erő mandaláit választom a következő elemzésre. Most egy kicsit jobban szemügyre vettem őket, de az elnevezésüket nem néztem meg, ahogy előzőleg sem, mert nem akartam, hogy befolyásoljon. Nem tudom, hogy mennyire fontos, de én szinte mindegyik Erő mandalán arcokat, fejeket, alakokat fedeztem fel, a legtöbbször azonnal, néha csak akkor, ha jobban megnéztem.

E01 - ujjongás, vidámság, ünneplés
E05 - körben furcsa kék fejek, mintha őriznének valamit, nem tudni mit
E07 - rókaszerű alakok kérdőn néznek rám, mit akarok, de közömbösek
E08 - furcsán mosolygó arcok, mintha hívnának a gyertyákkal körülvett középpontba, ami szép, de nem bízom bennük, nem
hiszem, hogy jót akarnak. Ez áll tőlem a legtávolabb.
E11 - csillogó, ragyogó drágakő, szép, vonzó, de körben furcsa arcok tűnnek elő, mintha nevetnének rajtam
E12 - áthatolhatatlan sűrűség, mint egy erdő emberi alakú fákkal, akik őrzik a tisztáson a fényt, nem lehet odajutni
E13 - sűrű, kusza, zegzugos útvesztő, körben arcok, mint őrzők, középen nyugalom, egyszerűség
E16 - nyugtató kékség, álom, visszafogottság, tisztaság, rend. Szép, ez tetszik a legjobban.
E17 - megdermedt tűz, mozdulatlan lángnyelvek, arcok. Középen ragyogás, csillogás, lüktetés.
E18 - ellentmondásos, komor, a középen lévő csillag közelinek tűnik, de szerintem távol van mintha egy távcsövön keresztül
látnánk. Nem tetszik.

Köszönettel várom válaszodat.
 
GicaDátum: Szombat, 2012-03-03, 12:52 | Üzenet # 57 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 4
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia!
Ismét jelentkezem és kérnék tőled még egy elemzést. Úgy gondoltam, hogy most mégis inkább az Erő mandaláit választom. Várom válaszodat, amit előre is nagyon köszönök.

E10 – A legközelebb áll hozzám. Egyszerű mintázatával, visszafogott, harmonizáló színeivel nyugalmat, békét áraszt. A lélek lecsendesül tőle. A kör szélén elhelyezkedő virágminták kecses ívükkel fokozzák ezt az érzést.

E1 – A legtávolabb áll tőlem. A mandala testéből, mint valamilyen idegen részek, támadásra készen lépnek ki a tüske nélküli kaktuszok. Olyan, mintha a szép mintázatú, és önmagában harmonikus kör közepe nevelte volna fel őket. A mandala színei önmagukban nézve kellemesek , de egymás mellett elhelyezve diszharmonikus hatást keltenek.

E2 – „Mennyből az angyal…” jut róla az eszembe. Kellemes összhatás, ünnepélyes megjelenés.

E4 – Rózsakert díszes oszlopok között.

E5 – A sárga csillag gyönyörű a kör közepén, de túl élesek a csúcsai. A körülötte levő rikító kék és tűzvörös szín kicsit nyugtalanítólag hat. Erőtől duzzadó ez a mandala.

E7 – Vidám, élénk, lüktető, tettre sarkall.

E9 – A föld kiegyensúlyozottságot sugárzó színei. Van irányítója, középpontja.

E11 – Csillogó ékszer, mely szétszórja a ráeső fénysugarakat. Erőteljesek a színek, de nem zavaró. Összhangban van önmagával.

E12 – Kedves virágszirmok, üde zöld, sárga és barna színekkel. A középen elhelyezkedő csillag magához vonzza a tekintetet.

E13 – Vidám, kedves, bohém. Mintha műanyagból lenne kuszán, könnyedén, mégis művészien meghajlítva. A háttér kicsit komoly a mandalához.

E14 – A kör belseje zárt, a széle viszont egymás mellé illesztett mintákból áll, közöttük hézagok. Mégis érezni az egységet, az együvé tartozást. Erőteljesek és sokfélék a színek, mégsem bántóak. A háttér vissza fogottságával engedi érvényesülni a mandalát.
 
OnixDátum: Péntek, 2012-03-09, 08:02 | Üzenet # 58 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Barátok
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Helyzet: Offline
Kedves Evia! Köszönöm a válaszodat. Nagyon érdekes volt, akik személyesen ismernek, azok sem tudnak ennyi mindent rólam. Én tulajdonképpen mindennel egyet is értek, a tanácsodat pedig igyekszem megfogadni.
Még egyszer köszönöm, jó munkát és szép napot kívánok!
 
EviaDátum: Hétfő, 2012-03-26, 12:19 | Üzenet # 59 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Berill14 elemzése

Az erő mandaláinak elemzésében legfeltűnőbb a bizalmatlanságod.
A múltad határozza meg a jelenlegi viselkedésedet. Ez részben jó, részben rossz. Nem félsz a kemény feladatoktól, szikáran és megkeményedve végigcsinálsz mindent, amit az élet követel tőled. Sőt, most úgy tűnik, ezek a kihívások szimpatikusak számodra. Nem csak azért, mert úgy gondolod, ezekkel a feladatokkal még erősebbé válhatsz, hanem az évek során hozzászoktál, megkedvelted őket. A rideg emberekhez is vonzódsz, talán azért, mert ők nem okozhatnak csalódást neked. Te magad is kemény vagy, de most valahogy mégis hiányzik neked a melegség, a szeretet. Sajnos úgy gondolod, hogy lehetetlen elérni. Az erő mandaláinak elemzésében kiderült az is, hogy a "pihe-puha" lelked páncéllal van bevonva. Nehéz így közlekedni. A kulcs a bizalom lenne, de a bizalmat csak akkor fogod magadévá tenni, ha megbocsátasz. A sérelmeidnek a terhét csak így tudod letenni.

A 12-es mandala vizsgálatánál te magad is érezheted, amit itt leírtam. (El lehet oda jutni, pontosan ott van a megbocsátás és az áldozat) A lelked mélye, ott a páncél alatt rendkívül kifinomult. Képes vagy leérzékelni olyan dolgokat is, amelyekről mások nem is tudnak...


Neked hoztam...
 
EviaDátum: Péntek, 2012-03-30, 22:40 | Üzenet # 60 · Megosztás: Megosztás a Facebookon
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 410
Kitüntetések: 15
Helyzet: Offline
Gica elemzése

Kedves Gica!
Az erő mandaláit elemezve a korábbi szavaimat csak megerősíteni tudom.
Szereted a mosolyt, a gyerekséget és a gyerekeket is. Úgy tűnik, téged semmi nem hoz ki a sodrodból. Ehhez úgy gondolom, sokat segít az is, hogy szoktál meditálni. Ha nem, akkor lehet, hogy csak nem tudsz róla, hogy az ébrenlét és álom közötti állapot valódi meditáció, ha valaki szép gondolatokkal és nyugalommal merül álomba...

Negatívumként kell megemlítenem, hogy hajlamos vagy a túlzásokra és a rajongásra. A rajongás önmagában pozitív dolog, de vigyáznod kell, hogy a rajongásod tárgya ne szippantson be téged. Ez a rajongás szólhat az ezotériáról is vagy bármi másról (ezt nem tudom). Úgy tűnik, hogy az élet valódi keménységét, a "sötét oldalát" nem vagy hajlandó érzékelni. Néha úgy teszel, mintha a fájdalom nem is létezne. Talán ez nem is baj, mert a keserves időszakokon az ilyen hozzáállás át tud segíteni. Azonban a tisztánlátást elhomályosíthatja és az értékek valódi fényét eltompíthatja.

A lelked tiszta, mosolygós, gyermeki. Veled beszélgetni vagy csak a társaságodban lenni megnyugtató, kellemes érzés.


Neked hoztam...
 
Fórum » Lélek és Test » Mandalák » Mandala elemzések (Mandala elemzést itt lehet kérni)
Keresés:



Chat

 

Copyright Evia © 2024